Grupa Plague Studio utworzona została w roku 2012 a jej zamysłem było zebranie kilkunastu osób, które wspólnymi siłami tworzyły wtedy rozbudowaną grę komputerową osadzoną w postapokaliptycznym świecie pełnym Zombie i prawdziwych graczy online walcząc ze wszelkim zagrożeniem…

Na przełomie 2012 i 2013 roku prace nad grą zostały zawieszone a ostatecznie tytuł został wycofany z produkcji. Grupa uległa rozłamowi pod naciskiem wielu innych zajęć jakimi zajmowali się wtedy pracownicy.

. . . 

Reaktywacja grupy nastąpiła pod koniec 2018 roku wraz z nowymi pomysłami i trendami wchodzącymi na rynek gier komputerowych i mobilnych.
Ze zmniejszoną ilością osób w grupie rozpoczęliśmy doskonalenie się i tworzenie gier na platformy mobilne takie jak Android i iOS.

W ten sposób przy odrobinie motywacji została wydana nasza pierwsza gra mobilna jako wkroczenie na rynek gier mobilnych w roku 2019.

. . . 

Ponieważ część grupy od zawsze zajmowała się programowaniem lub tworzeniem witryn/aplikacji WWW postanowiliśmy poszerzyć naszą działalność właśnie skupiając część członków w tym kierunku a jednocześnie ucząc się portowania ich w postaci progresywnych lub natywnych aplikacji mobilnych.

Jednakże pamiętając, że głównym profilem grupy były od zawsze gry komputerowe i mobilne rozpoczęliśmy pracę nad naszym największym projektem. Grą Online FPS osadzoną w świecie Cyberpunk 2020 oferującą około 8 trybów rozgrywki za darmo a w międzyczasie realizacją mniejszych pozycji na platformę Android.

W roku 2020 ponownie wróciliśmy do kompleksowego zajmowania się zleceniami na wszelkie modyfikacje, poprawki czy tworzenie od zera aplikacji i witryn WWW jednocześnie zachowując strukturę pracy naszego głównego profilugrupy.

. . .